PRESKLENIA ZO SYSTÉMU IVETA

Presklenie loggií a balkónov systémom COPAL sa vyrába z povrchovo upravených hliníkových profilov. Ako výplň posuvných krídiel môže byť použité sklo alebo polykarbonátová platňa. Kompletnosť systémov dopĺňajú kovania, pojazdové kolieska, uzatváracie rukoväte, štetinkové tesnenia, poistné zarážky a zámky.

Medzi základné výhody patria:

  • dobré tepelnoizolačné vlastnosti,
  • ochrana pred nepriazňou počasia,
  • ochrana majetku,
  • možnosť celoročného využívania priestoru,
  • ľahké ovládanie,
  • ochrana pred hlukom.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY A FAREBNOSŤ:

Vzhľad výplní posuvných alebo fixných panelov je závislý od použitej výplne. Hliníkové konštrukcie sa štandardne dodávajú v prírodnej hliníkovej farbe – eloxované alebo v bielej farbe (RAL 9010) – komaxitované (vypaľovaný lak). Je možné dodať akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL.

v prírodnej hliníkovej farbe – elox

v bielej farbe – komaxitované (vypaľovaný lak)

Je možné dodať akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL

TECHNICKÉ RIEŠENIE:

Pevný vodiaci rám pozostáva z horných a spodných horizontálnych vodiacich profilov, horných tolerančných profilov a vertikálnych uzatváracích hliníkových profilov. Na vykrytie väčších odchýlok od horizontálnej roviny sa horné vodiace profily vkladajú do tolerančných profilov tvaru obráteného “U”. Spodné horizontálne profily sú vyspádované a odvodnené drenážnymi otvormi. Vertikálne profily majú tvar “U”. Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 25 mm.

Pohyblivé (posuvné) panely sú lemované horizontálnymi a vertikálnymi profilmi. Do rámu je vložená výplň – sklo alebo polykarbonátová platňa. Pohľadová šírka profilov (zvonku) je 40 a 55 mm. Súčasťou posuvných panelov sú pojazdové kolieska, poistky proti vysadeniu z vodiaceho profilu, rukoväte, prípadne rukoväte so zámkami.

Pojazdové kolieska tvoria antikorové, bezúdržbové kolieska, uložené v teflónovom puzdre, skryté v rámoch posuvných panelov, hladko sa pohybujúce po vodiacich – koľajničkových profiloch.

Poistky proti vysadeniu skryté v rámoch posuvných panelov znemožňujú náhodné alebo násilné vysadenie panelov z vodiacich profilov.

Hliníkové rukoväte priskrutkované k rámu posuvného panelu, umiestneného najbližšie k uzatváranému priestoru, umožňujú pohodlnú manipuláciu s posuvnými panelmi. Dodávajú sa rukoväte (madlá):

  • jednoduché (približne tvar “U”)
  • so vzperou (zaistenie len zvnútra)
  • s jednoduchým zamykaním (zaistenie len zvnútra)
  • s cylindrickou zámkou (FAB)

Tesnenie proti prefukovaniu a kmitaniu panelov je zo špeciálnych štetiniek. Vťahuje sa do drážok po obvode posuvných panelov i do vertikálnych (uzatváracích) profilov.

Dômyselný detail – “nos” je drážka na vertikálnych profiloch posuvných panelov. “Nosy” pri zasúvaní zapadnú do seba, pričom jeden panel vlečie druhý a po úplnom uzavretí výplň vytvorí pomerne tuhú plochu.